środa, 1 października 2014

Nowatorski trening indywidualny z MetaSport.pl

W obecnych czasach życie zgodne z zasadami zdrowego żywienia nikogo nie dziwi. Utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji fizycznej stało się dla wielu osób codziennością. Informacje o produktach BIO i EKO otaczają nas z każdej strony, a w czasopismach królują artykuły o magicznych dietach urozmaicone zdjęciami idealnych modelek i wysportowanych gwiazd.

Ten rosnący trend oraz większa świadomość społeczeństwa skutkuje stale rosnącą liczbą osób uprawiających sport. Spora część ludzi zaczyna też ćwiczyć na własną rękę w domu, nie konsultując się ze specjalistą. Kierują się własnymi przekonaniami przy dobieraniu zestawów treningowych. Robienie tego na własną rękę nie jest dobrym pomysłem i może skończyć się nawet kontuzją.

Do realizacji planu treningowego najlepiej podejść tak jak w przypadku planu dojścia do określonego celu. Oznacza to m.in., że całościowy efekt składa się z poszczególnych elementów składowych. I tak, jeżeli celem jest idealna sylwetka, są to dobrze dobrane i poprawnie wykonywane ćwiczenia oraz zbilansowana dieta. Nie od dziś wiadomo, że między aktywnością fizyczną i zbilansowana dietą występuje silna zależność, a przestrzeganie odpowiedniego jadłospisu to 70% sukcesu.

Wiele osób korzysta z porad internautów lub stosuje się do ogólnych zasad wymienionych w  specjalistycznych artykułów. Tego rodzaju porady mogą być pomocne, ale tez mogą zaszkodzić. Każdy jest indywidualna jednostką i ma różne potrzeby.


Z tego powodu powstała idea trenera osobistego, który oprócz dobrania właściwego zestawu ćwiczeń oraz diety, odpowiednio motywuje do działania. Można ich znaleźć w wielu miejscach – zarówno w ośrodkach sportowych, jak i w internecie.

W każdym treningu najważniejsze jest to, że musi on być ułożony na podstawie indywidualnych predyspozycji i celu. Nawet w sytuacji gdy dwie osoby chcą osiągnąć identyczne efekty to w zależności od predyspozycji dostaną inne porady. Dużą rolę przy doborze treningu odgrywają również odniesione kontuzje i urazy.
Dlatego nie daj się skusić hasłom takim jak: ćwiczenia uniwersalne, czy zestawy treningowe dla każdego. Takie rzeczy nie istnieją...

Korzystając z serwisu MetaSport.pl unikniesz wyżej wymienionych problemów
Różni się on od wszystkich innych serwisów tym, że kieruje porady wyselekcjonowane specjalnie dla Ciebie, a nie przeznaczone dla wszystkich. Dodatkowo wspomaga prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Jest to możliwe dzięki narzędziom, takim jak: Wirtualny Trener, E-dietetyk oraz aplikacja mobilna z funkcją weryfikacji poprawności wykonywanych ćwiczeń.

W serwisie każdy użytkownik, który chce trenować może wybrać jedną z dwóch ścieżek.
Pierwsza to współpraca z Personal Trainerem. Na stronie znajduje się baza trenerów osobistych, dzięki czemu szybko i wygodnie można znaleźć informacje o trenerach z okolicy, a dokładniej ilu ich jest, w czym się specjalizują, czy jakie mają doświadczenie.
Jeżeli wypełnisz swój profil danymi, o które Cię poprosimy, to na ich podstawie zaproponujemy Ci kilku najodpowiedniejszych dla Ciebie trenerów osobistych. Możesz zdecydować się na współpracę z którymś z nich w formie bezpośredniej, a także internetowej. To on zadba o to, żebyś wykonywał poprawny trening i realizował swój plan.
Drugą ścieżką jaką może pójść użytkownik Metasport.pl to skorzystanie z porad Wirtualnego Trenera i Dietetyka. Dzięki tym dwóm narzędziom profesjonalny trening indywidualny można wykonywać w zaciszu własnego domu. Atrakcyjne, a zarazem efektywne ćwiczenia są dobierane w oparciu o dane, uzupełniane na bieżąco przez użytkownika. Cały ten proces jest intuicyjny i automatyczny, a jedynym zadaniem użytkownika jest przestrzeganie zaproponowanych porad.

Oczywiście działanie takiego serwisu nie byłoby możliwe bez trenerów. Specjalnie dla nich mamy przygotowane wiele funkcjonalności, które pomogą im zdobywać nowe doświadczenie i klientów. Wizytówka, którą wypełnią po rejestracji będzie widoczna w ogólnopolskiej bazie trenerów, system ocen i rekomendacji pozwoli im się dodatkowo wypromować, a za pośrednictwem czatu mogą utrzymywać stały kontakt ze swoimi klientami.

Intuicyjnym dopełnieniem działania naszej strony Internetowej jest Aplikacja Mobilna Metasport.pl. Dzięki niej będziesz miał dostęp do wszystkich funkcjonalności portalu w każdym miejscu i czasie. Nie ważne czy jesteś w delegacji czy może odpoczywasz u rodziny, Twój wirtualny trener będzie tam z Tobą. Uzupełnienie dziennych aktywności nie zajmie Ci więcej niż napisanie smsa. Korzystając z naszej platformy z poziomu telefonu oszczędzisz bardzo dużo czasu, ponieważ wszystko będziesz miał pod ręką.


Jak z tego skorzystać?

Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie Metsaport.pl. Tam możesz wybrać typ konta, które chcesz założyć – dla trenera lub dla trenującego.

Trenerzy najpierw powinni uzupełnić swoją wizytówkę, na której zaprezentują swoje usługi. Opisać w zachęcający sposób profil swojej działalności orz wymienić dyscypliny sportu, w których się specjalizują. Z biegiem czasu mogą również uatrakcyjniać go dodając autorskie porady i zestawy treningowe na portalu.

Trenujący tuż po rejestracji powinni wypełnić formularz, na podstawie którego nasze narzędzia ułożą dla niego spersonalizowany plan treningu i jadłospis. Po rejestracji zyskują oni również dostęp do ogólnopolskiej Bazy Trenerów personalnych.

Nie czekaj, zacznij trenować już dziś!DOTACJE NA INNOWACJE – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

7 komentarzy:

 1. Nominowałam Cię do Versatile Blogger Award, czyli 7 faktów o mnie
  jeśli masz ochotę, zapraszam do zabawy. Szczegóły na moim blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Vi tilbyr et legemiddel for behandling av ulike helseproblemer gjennom bruk av legemidler som har blitt gitt og korn kan faktisk kurere sykdommen.

  CARA MENGOBATI PSORIASIS

  OBAT HERBAL PSORIASIS

  OBAT HERBAL KISTA BARTHOLIN

  OdpowiedzUsuń
 3. New Diet Taps into Revolutionary Plan to Help Dieters LOSE 23 Pounds in Only 21 Days!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...